IMIĘ i NAZWISKO: Jakub Strzałkowski
Wykształcenie : Wyższe – inżynierskie
Specjalizacja: Architekt Krajobrazu

Doświadczenie

Witaj. Nazywam się Jakub Strzałkowski i jestem architektem krajobrazu z Bielska-Białej. Odkąd pamiętam interesowałem się naturą. Jako dziecko z pasją obserwowałem zwierzęta i rośliny, wiele czasu poświęcając zwłaszcza tym ostatnim. Po czasie moje zainteresowania skupiły się na ogrodach. I tak już zostało do dziś. Potrzeba, by tę pasję rozwijać, pchnęła mnie ku poszukiwaniu odpowiedniego dla tego celu kierunku studiów. Podczas nauki na wydziale Architektury Krajobrazu w Bielsku-Białej, zdobyłem nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też robiłem wszystko, by rozwijać się w swoim zawodzie także praktycznie.

Jakub Strzłakowski - StudiaJuż na pierwszym roku studiów zacząłem projektować ogrody na zlecenie, co niezmiennie do dziś sprawia mi wiele przyjemności, tak jak efekty tej pracy moim Klientom. Studia ukończyłem z bardzo dobrym wynikiem w 2014 roku. Jednak nie zamykam się na wiedzę i wciąż się uczę, by z każdej projektowanej przestrzeni wydobyć prawdziwe, naturalne piękno, które zaskoczy nawet najbardziej wybredniejszych klientów. W swoich projektach czerpię inspirację z klasyki, ale także śledzę aktualne trendy i jestem otwarty na wizje klienta.

Wykonałem już ponad 25 różnych projektów, a niektóre z nich zostały wyróżnione. Jednak projekt rzadko jest ostatnim etapem mojej pracy. Przełożenie projektu na rzeczywistość sprawia mi dużo radości. Mam doświadczenie w zakładaniu ogrodów zarówno z własnych, jak i z obcych projektów. Wciąż podejmuję nowe wyzwania, a ich praktyczna realizacja i kontakt z naturą w najprostszej formie, dają mi maksimum satysfakcji.

Sadzenia i pielęgnacji roślin ogrodowych oraz balkonowych uczyłem się już od najmłodszych lat. Jako dzieciak dostałem od babci własny kawałek ogródka, gdzie siałem wszystko od rzodkiewek po pelargonie. Z czasem zacząłem  podejmować prace dorywcze w firmach ogrodniczych. To pozwoliło mi na nieustanne poszerzanie wiedzy jak i umiejętności praktycznych. Do dziś współpracuję z wieloma ogrodnikami i szkółkarzami z Bielska- Białej, Żywca, Pszczyny, Tychów czy Katowic. Dzięki tym współpracom i doświadczeniu do realizacji projektów, wybieram rośliny z najbardziej sprawdzonych szkółek, które najlepiej sprawdzą się w danym ogrodzie.

Studia

Dlaczego  Reality Designer?

Reality Designer to marka, która powstała z potrzeby wyrażenia siebie w tym, co tworzę. Inspiruje mnie natura, ale także ludzka potrzeba, by żyć w świecie pięknym i uporządkowanym. Dokładam wszelkich starań, by każdy założony przeze mnie ogród miał nie tylko wyrazisty charakter, ale także najprawdziwszą duszę. Tylko takie ogrody mogą dać swoim właścicielom prawdziwą radość.

Cel

Moim podstawowym celem, którego staram się nigdy nie tracić z oczu jest zadowolenie Klienta. Ogród, który spełnił marzenia i cieszy przez wiele lat mojego Klienta jest moim sukcesem. To wielki zaszczyt i wielka radość być elementem procesu, który daje szczęście i zmienia życie na lepsze.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Mogę zająć się Twoim wymarzonym ogrodem na etapie projektowania, a także praktycznej realizacji. Chętnie podejmę się prac pielęgnacyjnych czy interwencyjnych. Zajmuję się także balkonami, tarasami i roślinnością we wnętrzach. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź moją pełną ofertę.